Розвиток картографічного документа в Україні

Автор(и)

  • Оксана Андріївна Поспєхова Донецький національний університет імені Василя Стуса

Анотація

Старовинні географічні карти відображають особливості розвитку держави, своєрідність світосприймання та самобутність народів на різних етапах їхньої історії. Карти на території сучасної України, що були створені у давнину, залишили відбиток на багатьох інших сторонах людської історії. Однак картографічні твори того часу майже не збереглися. Опис і графічне зображення різних місцевостей знаходили в численних стародавніх пам’ятках культури. Стародавні карти були рукописними. Однією з перших друкованих карт була карта споруд ближніх печер Києво-Печерської лаври (1661 р.) із зображенням Ближніх (Антонієвих) та Дальніх (Феодосієвих) печер Києво-Печерської Лаври, яка була створені в 1638 р. як додаток до релігійного твору Афанасія Кальнофойського «Тератургіма» (рис. 1), згодом неодноразово перегравійовувалася і видавалася у вигляді народного лубкового малюнка з яскравим розфарбуванням, перетворившись, таким чином, на своєрідну доступну і зрозумілу простим прочанам туристичну путівник-картосхему найбільшого в нашій країні сакрального архітектурно-меморіального комплексу [1, с. 9].

Посилання

Шевченко Р. Ю. Картографія: електронний підручник. Київ: ЦНМВ «Кий», 2015. 230 с.

Історичні мапи. URL: http://litopys.org.ua/links/inmaps.htm

Історія розвитку картографії в Стародавні часи. URL: http://www.geograf.com.ua/ geoinfocentre/22-geoinfocentre-kartography/235-istoriya-rozvytky-kartografii

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-03-04

Як цитувати

[1]
Поспєхова , О.А. 2024. Розвиток картографічного документа в Україні. Інформаційні технології і системи в документознавчій сфері. (Бер 2024), 8-10.

Номер

Розділ

СЕКЦІЯ 1 ДОКУМЕНТ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ ХХІ СТ.