Документ в епоху середньовіччя

Authors

  • Дар’я Валентинівна Флуд Донецький національний університет імені Василя Стуса

Abstract

Практично в усіх країнах Європи епохи середньовіччя документальні джерела розподілялися за регіонами дуже нерівномірно, що характеризувалося їхнім поширенням та збереженням. У Північній і Центральній Європі до письмового оформлення угод, розпоряджень та інших актів стали вдаватися тільки під кінець раннього середньовіччя; до цього ділові угоди укладалися за допомогою урочистих зібрань на народних зборах перед значною кількістю свідків. На території колишньої Римської імперії складання документів було досить звичною справою, проте траплялися непередбачувані випадки, наприклад, захоплення арабами здебільшого Іспанії або турецьке завоювання Візантії, які призводили до загибелі ранньосередньовічної документації цих країн.

References

Кулешов С. Г., Бойко В.Ф. Періодизація уніфікації офіційних документів в Україні. URL: https://archives.gov.ua/wp-content/uploads/09-7.pdf

Палеха Ю. І, Леміш Н. О. Історія діловодства (документознавчий аспект): навч. посіб. Київ: Ліра-К, 2011. С. 84–123.

Купчинський О. А. Акти та документи Галицько-Волинського князівства XIII – першої половини XIV століть. Дослідження. Тексти: автореф. дис. … д-ра. іст. наук: 07.00.10. Київ, 2006. 31 с.

Published

2024-03-07

How to Cite

[1]
Флуд , Д.В. 2024. Документ в епоху середньовіччя. Інформаційні технології і системи в документознавчій сфері. (Mar. 2024), 26-28.

Issue

Section

СЕКЦІЯ 1 ДОКУМЕНТ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ ХХІ СТ.