Історія розвитку технологій копіювання та розмноження документів

Authors

  • Ангеліна Олександрівна Слободянюк Донецький національний університет імені Василя Стуса

Abstract

У сучасному світі важко уявити будь-яку установу, яка б у своїй повсякденній роботі змогла обійтися без документації. Процес створення документів безпосередньо пов’язаний із їхнім копіюванням та розмноженням. Тему копіювання та розмноження документів вивчали такі дослідники: Л. Дубровіна, В. Лук’янюк. Мета дослідження – простежити зміни, які відбувалися в технології копіювання та розмноження документів, визначити подальші перспективи їхнього застосування.
Операції копіювання та розмноження в середньовіччі зазвичай здійснювалися завдяки переписуванню документів від руки. Наприклад, за часів України-Русі переписуванням книг займалися ченці при монастирях. Така технологія є досить повільною та вимагає клопіткої роботи, адже літери малювали окремо одну від одної. На переписування лише однієї книги чернець міг витратити понад п’ять років.

References

Дубровіна Л. А. «Документ» у бібліотеці та архіві: трансформація понять і рукописні фонди бібліотек у ХХІ столітті. Документознавство. Бібліотекознавство. Інформаційна діяльність: проблеми науки, освіти, практики. Матеріали VІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 17–18 трав. 2017 р.). Київ, 2017. С. 3–5.

Копіювання документів у архівних установах України: методичні рекомендації / Держ. архів. служба України, УНДІАСД; уклад.: Л. В. Дідух. Київ, 2016. 68 с.

Копіювальні апарати. URL: http://4ua.co.ua/manufacture/za3ad68b5d43b88421316d37_0.html

Лук’янюк В. Перша ксерокопія. URL: https://www.jnsm.com.ua/h/1022N/

Новітні технології обробки документів. URL: https://studfile.net/preview/7260516/page:6/

Published

2024-03-04

How to Cite

[1]
Слободянюк , А.О. 2024. Історія розвитку технологій копіювання та розмноження документів. Інформаційні технології і системи в документознавчій сфері. (Mar. 2024), 27-28.

Issue

Section

СЕКЦІЯ 1 ДОКУМЕНТ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ ХХІ СТ.